Poslední šance! Získejte bonus 2 500 Kč ke své hypotéce.

Jak dlouho trvá vyřídit americkou hypotéku

Americká hypotéka je rychlejší než raketa. K vyřízení stačí pár podkladů (foto: pixabay.com).

Chcete se zbavit drahé půjčky, získat rychle zdroje pro rozjezd podnikání, koupit apartmán u moře, nebo si konečně splnit svůj sen? Řešením je americká hypotéka. Budete překvapení, jak v krátké době budete mít peníze na účtu!

1. Podání žádosti

Prvním krokem, jako u každého úvěru, je podání žádosti. Banka si vás na základě ní prověří ve všech registrech (BRKI, NRKI, SOLUS, rejstřík insolvencí a exekucí atd.) a také ve svých registrech. Tomu se říká prescoring.

Pokud je vše v pořádku můžeme pokračovat ve vyřizování. Vyhodnocení žádosti můžeme mít do několika minut. Ohledně dokládání účelu je to jednoduché. Nic se nedokládá, nebo jen velmi málo. Přečtěte si nejčastější tipy na využití americké hypotéky.

Zároveň doporučujeme nechat si potvrdit příjem u zaměstnanců (u podnikatelů dokládáme daňovým přiznáním, nebo výpisy z účtu) a zadat odhad.

2. Vypracovaný odhad

Pokud dáváme do zástavy byt, nebo dům v obci nad 2 000 obyvatel můžeme mít hotový odhad do 2 dnů. V ostatních případech počítejme týden. Odhad si banka zpracuje sama, nebo prostřednictvím smluvního odhadce.

Nikdy si nedělejte odhad sami předem, protože by se mohlo stát, že jej banka nebude akceptovat. Pak byste museli platit odhad znovu. Nejčastěji odhadci požadují:

  • Nabývací titul (kupní smlouva, nebo jiná smlouva)
  • Výpis z LV
  • Foty nemovitosti

3. Finální schválení úvěru

Zhruba po týdnu kompletace všech podkladů (máme potvrzený příjem) můžeme poslat úvěrovou složku k finálnímu schválení hypotéky na cokoliv. Rozsah podkladů je u každého žadatele jiný, ale základ zůstává stejný. Vyhodnocení bude trvat zhruba další dva až tři dny.

4. Vyhotovení smluvní dokumentace

Do konce druhého týdne po podání žádosti banka vypracovala smluvní dokumentaci. S klientem ji projdeme a zodpovíme veškeré dotazy. Pokud je vše jasné domlouváme schůzku pro podpis úvěrové smlouvy.

5. Čerpání americké hypotéky

Prakticky v den podpisu neúčelové hypotéky můžeme doložit podklady pro čerpání a začít čerpat. Většinou stačí dodat pouze 3 podklady:

  • Zástavní smlouvu s úředně ověřenými podpisy.
  • Potvrzený návrh na vklad.
  • Doložení pojištění zástavy.

Plánujete americkou hypotéku? Proberte to s námi nezávazně.

Volejme si, potkejme se. Nezávazně.