Poslední šance! Získejte bonus 2 500 Kč ke své hypotéce.

Hypotéky 2024

Vždy pro vás dostaneme z bank to nejlepší.

aktuálně nejnižší úrok za 4,60 % p. a.

Co je to hypoteční úvěr

Hypoteční úvěr je dlouhodobý úvěr poskytovaný bankou nebo jinou finanční institucí na nákup nebo refinancování nemovitosti. Může být i bezúčelový.

Tento typ úvěru je vždy zajištěný zástavním právem k nemovitosti, která slouží jako zástava pro poskytovatele úvěru. Klient, který si bere hypoteční úvěr, se zavazuje pravidelně splácet poskytnutou částku včetně úroků po dobu stanovenou ve smlouvě. Tento typ úvěru je obvykle spojen se splatností až 40 let a pevně stanovenými úrokovými sazbami.

Podmínky hypotéky

Maximální výše hypotéky

Hypotéku dnes můžete dostat až do 80 % LTV, klienti mladší 36 let až do 95 % LTV. Některé banky mají navíc omezenou maximální výši částkou, jiné poskytují hypotéky bez omezení

Doba splatnosti hypotéky

Většina bank má splatnost 30 let, najdou se i výjimky se splatností až 40 let. U klientů starších 40 let umíme najít řešení se splatností až do jejich 75 let.

Co je to LTV?

Je maximální výše hypotéky k hodnotě nemovitosti. Klienti do 36 let mohou dostat i 90 % hypotéku na bydlení, zatímco klienti nad 36 let pouze max. 80 % (80 LTV). Pokud potřebujete 100 % financování je třeba dát do zástavy další nemovitost, nebo vlastní zdroje nahradit dalším úvěrem.

Co je to DSTI?

Je maximální povolená suma všech splátek úvěrů ve vztahu k vašemu čistému měsíčnímu příjmu. Dnes je na úrovni 45 % (pro klienty nad 36 let), resp. 50 % (pro klienty do 36 let). Například u 35 letého klienta s příjmem 90 000 Kč mohou všechny splátky úvěrů vč. hypotéky na bydlení činit 45 000 Kč.

Co je DTI?

Jde o maximální sumu všech úvěrů, které si můžete vzít jako násobek vašeho ročního příjmu. Aktuálně je nastavený ve výši 8,5 (pro klienty na 36 let), resp. 9,5 (pro klienty do 36 let) ročního příjmu. Pokud má 45 letý klient 500 000 Kč ročně, pak suma všech jeho úvěrů mohou být maximálně 4 250 000 Kč.

Jak funguje hypotéka

Proberte to s námi nezávazně

Najdeme nejlepší hypotéku

Připravíme vše k čerpání

Pomůžeme nastavit pojistky

Plníme podmínky po čerpání

Poradíme s tvorbou rezerv

Hlídáme mimořádné splátky

Najdeme nejlepší refinancování

Proč řešit hypotéku s námi

Jste náš VIP

Našim klientům banky schvalují hypotéky přednostně.

Ušetříte peníze

Najdeme vám úvěr s vyřízením a odhadem ZDARMA.

Umíme 100 % hypotéku

Chybí vám vlastní zdroje? Nevadí. Umíme řešit 100% financování.

Ušetříte čas

Hypotéku vyřídíme online, nikam nemusíte chodit.

Všechny banky zde

Spolupracujeme s 9 bankami a 4 stavebními spořitelnami.

Vždy něco navíc

Zařídíme hypotéku v EUR třeba na koupi apartmánu v Rakousku.

Tip týdne!

Při koupi nemovitosti se pravděpodobně setkáte s tím, že prodávající na ni má svoji hypotéku. Tato hypotéka může být učiněný poklad s úrokem třeba 1,29 %. Co s tím? Zjistíme u prodávajícího o jakou banku se jedná a pomůžeme vám převést takto výhodnou hypotéku na vás. Ovšem ne každá banka toto umožňuje. Tyto banky argumentují tím, že činí s péčí řádného hospodáře, pokud nutí klienty do hypotéky za současných podmínek. Nechte to na nás, poradíme si s tím.

Parametry hypotéky

Věk

U většiny bank stačí, aby vám bylo minimálně 18 let. Najdou se však banky, které podmiňují poskytnutí hypotéky věkem 21 let. V tom případě s vámi musí být v žádosti o hypotéku starší spoludlužník.

Výše

Minimální výše hypotéky je 100 000 Kč. Některé banky mají omezenou maximální výši např. 25 000 000 Kč, jiné jen sledují LTV (80, resp. 90) při dodržení parametrů DTI a DSTI.  

Úrok

Hypotéku dnes můžete mít nejčastěji s fixní úrokovou sazbou pro 1 – 20 let. Existuje i tzv. variabilní úroková sazba (float) navázaná nejčastěji na 1M PRIBOR.

Splatnost

Maximální doba splatnosti hypotéky je 30 let. Banky chtějí, abyste hypotéku splatili většinou do 70 let věku. Umíme však najít i hypotéky se splatností do 75 let.

Volejme si, potkejme se. Nezávazně.