Poslední šance! Získejte bonus 2 500 Kč ke své hypotéce.

Hypotéky 2024

Vždy pro vás dostaneme z bank to nejlepší.

aktuálně nejnižší úrok za 4,79 % p. a.

Co je to hypoteční úvěr

Hypoteční úvěr je dlouhodobý úvěr poskytovaný bankou nebo jinou finanční institucí na nákup nebo refinancování nemovitosti. Může být i bezúčelový.

Tento typ úvěru je vždy zajištěný zástavním právem k nemovitosti, která slouží jako zástava pro poskytovatele úvěru. Klient, který si bere hypoteční úvěr, se zavazuje pravidelně splácet, poskytnutou částku včetně úroků po dobu stanovenou ve smlouvě.

Splátka hypotéky se nazývá anuita. Jde o pravidelně se opakující se splátku obsahující úrok i úmor dluhu. S každou další splátkou hypotéky se mění poměr úroku a dluhu, kdy ze začátku úrok tvoří podstatnou část splátky hypotéky, ovšem v závěru se splácí hlavně úmor.

Tento typ úvěru je obvykle spojen se splatností až 40 let a pevně stanovenými úrokovými sazbami.

Podmínky hypotéky

Výše hypotéky

Standardní hypotéka je do 80 % LTV. Klienti mladší 36 let mohou získat hypotéku až do 95 % LTV. Maximální výše hypotéky závisí na bonitě.

Splatnost hypotéky

Splatnost většiny hypoték je dnes nastavena na 30 let, umíme však splatnost natáhnout až na 40 let. Navíc můžete hypotéku splácet až do svých 75 let.

Věk žadatele

Abyste mohli žádat o hypotéku je třeba minimální věk 18 let. U některých bank je požadováno alespoň 21 let. 

Bonita a registry

Pro požadovanou výši hypotéky musíte mít dostatečný příjem a registry v pořádku. Pozor na online sázení.

LTV a hypotéka

Je maximální výše hypotéky k hodnotě nemovitosti. Klienti do 36 let mohou dostat i 90 % hypotéku na bydlení, zatímco klienti nad 36 let pouze max. 80 % (80 LTV). Pokud potřebujete 100 % financování je třeba dát do zástavy další nemovitost, nebo vlastní zdroje nahradit dalším úvěrem.

DSTI a hypotéka

Jde o poměr mezi čistým příjmem rodiny a všemi jejími splátkami. ČNB jej sice zrušila, ale banky ho sledují i nadále. Pohybuje se v rozmezí 50 až 60 %. U rodiny s měsíčním příjmem 100 000 Kč tak mohou být všechny splátky v rozmezí 50 000 Kč až 60 000 Kč.

DTI a hypotéka

Tento ukazatel také ČNB zrušila. Dříve sledoval celkovou přípustnou sumu všech úvěrů včetně hypotéky jako násobek čistého ročního příjmu rodiny. Dnes již není aktuální.

Jak funguje hypotéka

Scoring

Doložení bonity

Zpracování odhadu

Schválení hypotéky

Podpis a čerpání

Splácení hypotéky

Proč řešit hypotéku s námi

Umíme nestandardní řešení

Chybí vám vlastní zdroje? Začali jste nedávno s podnikáním? Řešíte jiný problém kvůli kterému vám vaše banka hypotéku nedá? My vám pomůžeme. 

Vše vám vysvětlíme

Každou část procesu a každý krok vyřizování hypotéky vám srozumitelně vysvětlíme. Pro nás je důležité, abyste měli v něčem tak zásadním jasno. S námi se v tom vyznáte. 

Jsme skutečně nezávislí

Umíme provést porovnání všech bank i těch, které nespolupracují se zprostředkovateli. Za nás je důležité, abyste se dostali opravdu k tomu nejlepšímu řešení. Jde o vaše peníze.

S námi šetříte čas

Jsme neskutečně rychlí a zatím co vy pracujete, my pro vás hledáme a řešíme vše okolo. Naše rychlost vám vyrazí dech, nic neodkládáme, vše řešíme hned.

Stojíme vždy na vaší straně

Budeme za vás bojovat nejen s bankami a spořitelnami, ale i s realitkami. Nic jim nedáme zadarmo. Všechna rizika si prověříme a navrhneme, jak je eliminovat.

100 % je standard

Máme zkušenosti, drive, nadšení a znalosti. Tenhle skvělý koktejl vám garantuje, že chyby neděláme. Váš projekt nastavíme tak, aby vyšel, jak si přejete.

Volejme si, potkejme se. Nezávazně.