Poslední šance! Získejte bonus 2 500 Kč ke své hypotéce.

Hypotéka na dům

aktuálně nejnižší úrok za 4,79 % p. a.

Jak funguje hypotéka na dům

Hodně záleží na tom, k čemu plánujete hypotéku na dům využít. Obecně ale platí, že klienti nad 36 let mohou získat úvěr jen do 80 % hodnoty zástavy.

Naopak mladší klienti 36 let klidně i 95% hypotéku na dům a splácet ji můžete až 40 let.

Pro získání hypotéky je také velmi důležité prokázat bonitu. U zaměstnanců je to prostřednictvím potvrzení o výši pracovního příjmu, u podnikatelů daňovým přiznáním či výpisy z účtu.

Nejčastěji se poskytuje tento druh úvěru s tzv. fixní úrokovou sazbou. Je možné mít hypotéku na dům i s plovoucím úrokem, tzv. floatem, ale to se moc nedoporučuje.  

Čerpání hypotéky na dům závisí na účelu; u klasické koupě máte na vyčerpání 1 rok, u výstavby až 2 roky.

Výstavba je specifická tím, že jde čerpat až do 150 % aktuální zástavní hodnoty čímž se stavba domu podstatně zrychlí. U developerských projektů je možné čerpat hypotéku na koupi domu až 2 roky.

Co všechno můžete řešit

Hypotéka na rozestavěný dům

Můžete koupit hrubou stavbu a dům si dostavět. Hypotéka bude mít dva účely; koupi a dostavbu domu. U koupě se bude vycházet z aktuální odhadní hodnoty, která může být nižší než tržní. Pomůžeme vám to vyřešit.

Hypotéka na mobilní dům

Jde o poměrně již zavedený způsob bydlení vynikající především rychlostí realizace a flexibilitou. Financování již dnes není problém a v článku se dočtete jak funguje hypotéka na mobilheim.

Hypotéka na dům a rekonstrukci

Obdobně jako u výstavby bude mít dva účely, koupi a rekonstrukci. Nejprve budete čerpat peníze na úhradu kupní ceny a následně peníze na rekonstrukci.

Hypotéka na pozemek a dům

V tomto případě půjde nejprve hradit z hypotéky koupi pozemku a až budou podklady pro výstavbu (projekt, rozpočet, pravomocné stavební povolení) tak i stavbu domu. 

Hypotéka na dům v exekuci

Pokud chcete kupovat dům v dražbě je třeba pamatovat na to, že ani exekutor, či insolvenční správce nepodepíší zástavní smlouvu. Proto je třeba jít na dražbu se zástavou jinou nemovitostí

Hypotéka na dům krok za krokem

Nezávazná schůzka

Nejlepší hypotéka

Kompletace úvěru

Podpis smluv

Zařídíme pojištění

Najdeme refinancování

Spočítejte si hypotéku na dům

Proč řešit hypotéku na dům s námi?

Protože jsme nejlepší.

Mám klíč k řešení

Ať už řešíte jakýkoliv účel v rámci hypotéky na dům najdeme vám nejlepší řešení.

Jsme profesionálové

Na nás se můžete spolehnout za jakékoliv situace. Nenecháme vás v tom plavat.

Naše rychlost vás dostane

S ničím se neloudáme. Vše dodáme obratem. Budete překvapení jak to pofrčí.

Jsme féroví

Jde nám o dlouhodobý vztah, který bude pro všechny přínosný a plný výhod. 

Jsme vaši hlídači

Jakoukoliv situaci prověříme a pokud se nám něco nebude zdát upozorníme vás.

Umíme nestandard

Jestli je něco složité jako žebřík pak je to právě dělané pro nás. 

Ještě něco na závěr

Druhá hypotéka na dům

Většinou se to týká výstavby, kdy první hypotéka nepokryje celý záměr. Pak nezbývá než žádat u druhou hypotéku, ale musí to být u stejné banky. Také musí být dostatečná hodnota domu, aby pokryla obě hypotéky.

Hypotéka na dům na klíč

Hypotéku na tento typ výstavby čerpáte podle smlouvy o dílo a přiloženého rozpočtu. Firma vám vystavuje faktury, které hradíte z hypotéky, po té, co před každým čerpáním udělá odhadce dílčí odhad.  

Hypotéka na dům v zahraničí

V podstatě to není problém, ale skvěle se k tomu právě hodí americká hypotéka. V zástavě musí být jiná než kupovaná nemovitost. Můžete si tak koupit třeba chalupu v Rakousku.

Hypotéka na dům a nejčastější dotazy

Mohu koupit jen polovinu domu?

V zásadě ano, ale je třeba mít na paměti, že do zástavy půjde celý dům. Takže zbývající vlastník bude muset souhlasit i se zástavou své poloviny. To může být v praxi problém.

Co když je dům v "původním znění s titulky"?

Často jsme se setkali s tím, že klienti chtěli koupit dům na venkově, který nebyl už nějakou dobu užívaný, neměl kuchyň ani koupelnu, či WC. Pokud není součástí koupě dobudování těchto místností pravděpodobně odhadce nedoporučí takovou nemovitost jako vhodnou zástavu.

Mohu koupit dům, který má nějaké břemeno?

Obecně ano, banku bude velmi podrobně zajímat o jaký typ břemene se jedná. Rovnou můžeme vyloučit dožití. Takový dům banky do zástav nevezmou. Něco jiného bude např. břemeno pro energetickou společnost zajišťující ji přístup k jejím sítím na okraji pozemku.

Mohu v domě podnikat?

Ano, výkon podnikatelské činnosti v domě, který kupujete na hypotéku není problém. Ovšem plocha určená k bydlení musí být větší jak 50 %. Zbytek můžete využít na podnikání.

Můžu současně s koupí dům rekonstruovat?

Ano, je třeba ke kupní smlouvě doložit rozpočet plánovaných prací. Pokud se nebude jednat o činnosti vyžadující stavební povolení jde mít v rámci jedné hypotéky dva účely, koupi a rekonstrukci. Jestliže však opravy vyžadují stavební povolení (což vám nejlépe řeknou na místním stavebním úřadě), bude lepší nejprve dům koupit a až po zápisu vašeho vlastnictví do katastru řešit rekonstrukci.

Nejčtenější články o hypotéce na stavbu domu

Hned po chatách jsou mobilheimy další nejoblíbenější formou bydlení. Stačí vám mít... Více
Mnoho lidí se dříve či později dostane do situace, kdy začnou přemýšlet o změně... Více
Článek se zaměřuje na vysvětlení základního principu fungování hypotéky při nákupu a... Více

Volejme si, potkejme se. Nezávazně.