Poslední šance! Získejte bonus 2 500 Kč ke své hypotéce.

Hypotéka na stavbu domu

aktuálně nejnižší úrok za 4,79 % p. a.

Co byste měli vědět o hypotéce na stavbu domu

Maximální výše je do 80 % výše odhadu. To platí pro klienty nad 36 let. Pokud jste mladší, nebo alespoň jeden z žadatelů, pak můžete žádat až 90% hypotéku na stavbu domu.

Splatnost je až 30 let. U klientů nad 40 let umíme najít řešení se splatností až do 75 let věku. Hypotéku na stavbu můžete čerpat až dva roky. Některé banky tuto dobu odečítají z celkové doby splatnosti.

Úrokovou sazbu je ideálně volit jako fixní. Lze najít hypotéku i s plovoucím úrokem, tzv. float, ta se ale moc nevyužívá.

U hypotéky na stavbu je také důležité, zdali budete stavět svépomocí, nebo dodavatelsky. V prvním případě čerpáte rovnou na svůj účet, ve druhém banka hradí faktury dodavatelské firmě. 

Ke schválení hypotéky potřebujete odhad a rozpočet, k čerpání pak pravomocné stavební povolení. Zjistěte si na stavebním úřadě, co vše k jeho vydání potřebujete.

Co všechno můžete řešit

Pořízení dřevostavby

Výhodou dřevostaveb je rychlost výstavby. Prakticky po podpisu smlouvy s dodavatelskou firmou je to obvykle otázka měsíců než vám dovezou a smontují domek. Doporučujeme ale před podpisem smlouvy s dodavatelem správně nastavit čerpání. 

Dodání mobilheimu

Jde o typ montovaného domu, kdy obdobně jako u dřevostaveb jde o velmi rychlé dodání. U mobilheimů si pohlídejte kromě nastavení čerpání resp. placení záloh i to, aby stavba byla pevně spojená se zemí. Na domek na kolečkách hypotéku nedostanete. 

Stavbu rekreačního objektu

Hypotékou na stavbu domu lze financovat i výstavbu chaty, nebo chalupy. U chat se může jednat i montovanou stavbu. U rekreačních objektů je velmi důležité, aby k nim byl zajištěný přístup z veřejné komunikace, lesní pěšinka přes dvě louky nestačí.

Spočítejte si hypotéku na stavbu domu

Hypotéka na stavbu domu krok za krokem

Nezávazná schůzka

Najdeme to nejlepší

Vyřídíme žádost

Čerpání a pojistky

Poradíme s vícenáklady

Najdeme refinancování

Proč řešit hypotéku na stavbu domu s námi?

Jsme vaši buldoci

Vše pohlídáme, nic nám neunikne. Prověříme si všechny kroky a když se nám něco nebude zdát řekneme vám to.

Jsme rychlíci

Svoje porovnání hypoték, stejně tak jako její vyřízení, pojištění a čerpání řešíme rychlostí blesku. Stavba pojede jako švec.

Jsme 100% profesionálové

Chyby neděláme, máme to pevně v rukou. S financováním staveb máme bohaté zkušenosti. Víme jak na to.

Umíme řešit nestandard

Málo co nás díky praxi zastaví. Jestli vám jinde neporadili přijďte k nám. Prověříme všechny možnosti.

Jednáme na rovinu

Jsme vaši partneři, jednáme vždycky fér za každého počasí. Víme, že důvěra je základem kvalitního vztahu.

Vše vám vysvětlíme

Ptejte se na všechno a všechno vám rádi vysvětlíme. Klidně i 100x. Je důležité, abyste v tom měli jasno.

Hypotéka na stavbu domu a nejčastější dotazy

Jak dlouho mohu čerpat hypotéku na stavbu?

Obvykle jsou to 2 roky. Prodloužení čerpání lze dohodnout dodatkem, ale každá banka posuzuje žádost a důvody individuálně! Výstavbu můžete řešit i tzv. Předschválenou hypotékou, kde máte na přípravu a čerpání až 3 roky.

Co když stavíme na pozemku, který jsme koupili na hypotéku?

V tomto případě jsou dvě možnosti. Vzít si hypotéku na stavbu domu u stejné banky, která financovala koupi pozemku, nebo dá do zástavy jinou nemovitost. Druhá varianta je flexibilnější v tom smyslu, že mohu stavět s hypotékou banky, která je v danou chvíli pro nás nejvýhodnější.

Co dělat, když potřebuji další peníze na dostavbu?

Již uzavřenou hypotéku nejde navýšit. I v tomto případě existují dvě možnosti. Vzít si další hypotéku u banky, které poskytla první úvěr, nebo dát do zástavy druhou nemovitost a dostavět s bankou, která má aktuálně nejlepší podmínky.

Mohu pak obě hypotéky sloučit?

Ano, sloučení je možné, i když vzhledem k rozdílným datům uzavření obou smluv to bude trochu komplikované. My si s tím ale dokážeme poradit.

Je lepší koupit pozemek za hotové a stavět s hypotékou?

Pokud koupíte pozemek za hotové, pak můžeme využít aktuální zástavní hodnoty pozemku a čerpat bez nutnosti dalších vlastních zdrojů. U výstavby se dá čerpat až do 150 % aktuální zástavní hodnoty nemovitosti (pozemku). Má to ale svoje limity. Příklad: Aktuální zástavní hodnota pozemku jsou 2 000 000 Kč. Při prvním čerpání banka poskytne 1 500 000 Kč, protože sice splním 150 % aktuální zástavné hodnoty, ale dle metodiky mohu obdržet jen 1 500 000 Kč. I tak to podstatně zrychlí čerpání a rekonstrukci.

Mohu použít celou dotaci hned na mimořádnou splátku hypotéky?

Bohužel ne, u hypotéky na stavbu je možná splátka bez poplatků do max. výše 25 % původní výše hypotéky bez sankce a to každých 12 měsíců. Vše nad tento limit by mohla banka zatížit tzv. účelně vynaloženými náklady.

Mohu si nechat proplatit již proinvestované peníze?

Ano, hypotékou na stavbu domu lze řešit i tzv. refundaci vlastních zdrojů a to až 12 měsíců zpětně.

Nejčtenější články o hypotéce na stavbu domu

Sestavení rozpočtu stavby je klíčovým krokem pro získání hypotéky na stavbu a úspěšné... Více
Stavba domu na vlastním pozemku je ideální variantou, protože již máte potřebný základ pro... Více

Volejme si, potkejme se. Nezávazně.